среда, 21 апреля 2021 г.

6 клас Зарубіжна література 21 04

 Тема уроку:


Астрід Анна Емілія Ліндгрен (1907-2012). "Міо, мій Міо."

Факти з біографії Астрід Ліндгрен

  1. Майбутня письменниця з’явилася на світ ще до Першої Світової війни, причому її батьки познайомилися, ще будучи дітьми. Коли вони подорослішали, то одружилися.
  2. У Астрід Ліндгрен було двоє сестер і брат.
  3. В основу багатьох її творів лягли фольклорні історії і казки, які вона чула від рідних ще в дитинстві.
  4. Астрід Ліндгрен в дитинстві перейнялася любов’ю до книг, коли її подруга читала їх для неї. Захоплена ховаються в книгах історіями, майбутня письменниця сама навчилася читати.
  5. В молодості Астрід Ліндгрен коротко стриглася і носила штани, що було нечувано для того часу.
  6. На свою першу роботу вона влаштувалася в 15 років, коли вмовила батьків дозволити їй підробляти в місцевій газеті. Так юна Астрід стала початківцям журналістом.
  7. Перші публікації відбулися саме у вищезгаданій газеті, але майже всі вони виходили без вказівки її авторства.
  8. Коли Астрід Ліндгрен було 19, вона народила дитину від редактора журналу, в якому працювала, одруженого чоловіка вдвічі старше її. У маленькому містечку це загрожувало незмивною ганьбою, тому вона народила сина в сусідній Данії, і перші три роки лише відвідувала його час від часу, про що згодом шкодувала.
  9. Відносини Астрід Ліндгрен з сім’єю охололи після народження дитини, тому вона перебралася в Стокгольм, де вивчилася на стенографістку. У той час грошей їй катастрофічно не вистачало, і іноді їй не на що було навіть поїсти.
  10. Перші дитячі твори письменниця опублікувала в журналі, який замовив їй кілька різдвяних казок.
  11. У роки Другої Світової війни Астрід Ліндгрен працювала в розвідці, перевіряючи все зарубіжне листування. За цей час вона прочитала багато тисяч особистих листів.
  12. Чернетки всіх своїх книг Ліндгрен писала з допомогою стенографії. За її словами, вона часто писала, лежачи в ліжку, і в такому положенні стенографувати було простіше, ніж друкувати на машинці. У її архіві збереглося більше шести сотень стенографічних блокнотів з рукописами, накопиченими за півстоліття творчої діяльності.
  13. Знамениту книжку Астрід Ліндгрен про норовливу дівчинку «Пеппі Довга панчоха» довгий час відмовлялися друкувати всі видавництва, стверджуючи, що це твір антипедагогічний.
  14. У 80-ті роки минулого століття письменниця заснувала і спонсорувала реабілітаційний центр для дітей-інвалідів.
  15. Син Астрід Ліндгрен згадував, що його мати, будучи вже літньою дамою, любила грати з дітьми на дитячих майданчиках, незважаючи на свій вік.
  16. Ліндгрен стала першою письменницею Швеції, якій ще за життя звели пам’ятник (цікаві факти про Швецію).
  17. За книгу «Расмус-волоцюга» вона отримала медаль Ганса Християна Андерсена, найпрестижнішу у світі нагороду, яка присуджується за дитячу літературу.
  18. У 70-ті роки Астрід Ліндгрен вела активне громадське і політичне життя, і її публікації, підкріплені її авторитетом, стали однією з причин усунення від влади у Швеції соціалістичної партії.
  19. За життя письменниця активно виступала проти розвитку атомної енергетики і ратувала за введення законів, що стосуються захисту тварин.
  20. Після того, як до Астрід Ліндгрен прийшла всесвітня слава, її стали засипати листами фани зі всього світу. З деякими з них вона навіть подружилася, і листувалася протягом довгих років.
  21. Протягом життя вона пожертвувала величезні гроші (більше 10 мільйонів крон, що в перерахунку на сучасність) на благодійність.
  22. Більшість творів Астрід Ліндгрен, включаючи знаменитого «Карлсона», було переведено на українську мову.
  23. Майже всі її твори були екранізовані.
  24. На честь письменниці був названий один з відкритих астероїдів, що отримав назву «Ліндгрен».
  25. З 2002 року у Швеції щодня вручається почесна премія імені Астрід Ліндгрен, присуджується авторам книг для дітей.
Домашнє завдання: прочитати біографію письменниці, переглянути відео, читати твір "Міо, мій Міо."

Комментариев нет:

Отправить комментарий

9 клас Зарубіжна література 16 02

  Тема урока: Розвиток мовлення (у) Образи "маленьких людей" у російській літературі першої половини XIX століття ХІД УРОКУ І. Акт...