суббота, 16 января 2021 г.

Всесвітня історія 9 клас 18 01

 Тема уроку: "Німеччина в другій половині XIX ст."    

Мета уроку : визначити особливості  політичного устрою Німецької імперії, розкрити характерні риси внутрішньої і зовнішньої політики держави ,порівняти погляди на розвиток Німеччини канцлера Бісмарка і імператора Вільгельма ІІ; розвивати вміння працювати  зі схемами,  підручником, іншими джерелами  інформації 

                                                                     

Самостійна робота



 

·         Доведіть 1 – 2 реченнями, Що Німеччина в  кінці ХІХ ст.  була саме імперією.

Робота з картою . Бесіда за питаннями: Які три війни передували об’єднанню Німеччини?

 Якими причинами була викликана австро-прусська війна?  На яких умовах був утворений Північнонімецький союз?

ІІ . Вивчення теми 

                                                      План 

   1.Політичний устрій Німецької імперії  - / робота з підручником, обговорення  питання позитивних рис та прорахунків Конституції 1871р./

2.  Особливості економічного розвитку   / складання порівняльної таблиці розвитку Франції та Німеччини/

3.Внутрішня і зовнішня політика О. Бісмарка  /розповідь учителя, робота з поняттями та підручником, аналіз/,  

4.Політичний курс  Вільгельма  ІІ

Обговорення першого питання плану

Організація влади  в державі була визначена Конституцією Німеччини, прийнятої в 1871 році. У відповідності з Конституцією закріплювався поділ державної влади на законодавчу, виконавчу, судову. Як  була організована і які повноваження мала законодавча і судова влада учні  встановлюють самостійно  , працюючи  з підручником  п 17 с. 136 –137.

1 група – пояснює поняття , які вживаються  у схемі 2 група – пояснює взаємозв’язки і підпорядкування , позначені на  схемі стрілками3 група – визначає, які позитивні і негативні  наслідки  мала Конституція Німеччини 

2. Особливості  економічного розвитку Німеччини

Записи в зошиті:

ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

ФРАНЦІЯ

НІМЕЧЧИНА

1.Уповільнення темпів розвитку після втрати у війні промислових районів Ельзас та Лотарінгія

1.Прискорення темпів розвитку.Обсяги виробництва збільшилися у 6 разів

2. Перевага легкої промисловості, дрібних підприємств

2.Розвиток сучасних галузей: машинобудування, хімічна, електротехнічні.

3. Поява монополій : Рено – автомобільна;

Шнайдер - машинобудування

3 Монополії: Рейнсько – вестфальський камяновугільний синдикат

4. Переважає вивіз капіталу  длялихварського  застосування

4.Вивіз капіталу для розвитку капіталізму в імперії

5 Формування фінансової олігархії

5. Формування фінансової олігархії

Внутрішня і зовнішня політика О. Бісмарка

Словникова робота 

Завдання -   «Культуркампф» ,  «винятковий закон проти соціалістів»,Соціальне законодавство

Завдання   :  «Союз трьох імператорів»,Троїстий союз. Початок колоніальної експансії

 Які  заходи були спрямовані  на реалізацію  зовнішньополітичних завдань. (п.5)

 Складіть політичний портрет Отто фон Бісмарка./

Що означає наведене висловлювання Бісмарка :«Ваша карта Африки дуже чудова, але моя карта Африки  в Європі . Франція знаходиться ліворуч, Росія - праворуч, а посередині знаходимось ми. Це моя карта Африки»

3.      Політичний курс Вільгельма ІІ Проблемне питання * Чому  для Вільгельма І він був «першим помічником», а Вільгельм ІІ  вважав його  хоча і «минулим часом», але загрозою для «трону»?

Вчитель характеризує особу Вільгельма ІІ та учні роблять висновок про особливості характеру нового лідера імперії на основі висловлювання

:«Готовий був бути імператором на троні , женихом на весіллі , покійником на похоронах»Пояснення вчителя. Зміна політичного курсу Німеччини.»

Робота з поняттями (знати визначення):

Конституційна монархія                                       «Світова політика»

Бундесрат                                                                  фінансова олігархія                       

Троїстий союз                                                      «винятковий закон проти соціалістів»

прусський шлях розвитку с/г                           Федерація

 «культуркампф »                                              концентрація виробництва

Протекціонізм                                                        партія Центру

«ера робітничого законодавства»                     СДПН

 «Союз трьох імператорів»                               синдикати

Рейхстаг                                                                    територіальна експансія

                ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:    опрацювати ПАРАГРАФ  17 (ст  136-141)

       

Комментариев нет:

Отправить комментарий

9 клас Зарубіжна література 16 02

  Тема урока: Розвиток мовлення (у) Образи "маленьких людей" у російській літературі першої половини XIX століття ХІД УРОКУ І. Акт...