вторник, 2 ноября 2021 г.

9 клас зарубіжна література 03 11

 Ідентифікатор конференції: 639 347 8518

код доступу: dzx1Xy


Тема уроку: Джордж Ноел Гордон Байрон. Життя і творчість.





Творчість Джорджа Гордона Байрона, всесвітньо відомого англійського поета, відрізняється ліричністю і романтичністю, але в той же час, місцями здається досить похмурим. Він заклав основи нового напряму в поезії і обзавівся безліччю послідовників, а вірші Байрона зараз по праву вважаються заслуженою класикою. Особливої популярності він досяг у Європі, хоча його твори і були переведені на багато інших мов.

Факти з біографії Байрона

  1. Батько його носив прізвище Байрон-Гордон в знак єднання зі своїми шотландським корінням, але для поета друга частина прізвища стала його другим ім’ям.
  2. Байрон походив із стародавнього роду, колись переселився в Британію з Нормандії, яка є частиною сучасної Франції.
  3. Засновники роду Байронів носили прізвище «Бурунь», але з плином років воно видозмінилося.
  4. Предки Байрона отримали звання перів і баронський титул за свою відданість престолу під час англійської революції.
  5. Коли Байрон був дитиною, його сім’я, незважаючи на гучний титул, відчайдушно потребувала грошей.
  6. Протягом усього життя Байрон помітно шкутильгав.
  7. У 10-річному віці майбутній поет так сильно закохався у свою кузину Мері Дафф, що, почувши про її заручини, впав у істеричний припадок.
  8. У школі він славився лицарським ставленням до товаришів і тим, що завжди заступався за молодших (цікаві факти про лицарів).
  9. Щоб виправити кульгавість, Байрон займався спортом, а також став стрільцем, боксером, наїзником і відмінним плавцем.
  10. Його творчість породило ціле новий напрямок у поезії, яке отримало назву «байронізм».
  11. Перше видання віршів Байрона було опубліковано, коли йому було 19 років.
  12. Крім романтичних творів, поет складав у тому числі й досить їдку сатиру.
  13. У свій час лорд Байрон чимало помандрував, відвідавши багато країн Європи.
  14. У 21 рік він на спір переплив гирлі річки Тахо, шириною в кілька миль, і відоме своїм бурхливим плином.
  15. Коли поет навчався в університеті Кембриджа і проживав в кімнаті для студентів, він не міг завести собаку з-за заборони на утримання цих тварин в університеті. Однак, він завів собі ведмедика, і університет нічого не міг з цим вдіяти, так як в забороні ведмеді не згадувалися (цікаві факти про ведмедів).
  16. Вся біографія Байрона рясніє згадками про його численні закоханості. Він дійсно відрізнявся велелюбністю, постійно закохувався, але потім так само швидко остигав.
  17. Гучну славу йому принесла поема «Чайльд-Гарольд», за перший день було продано понад 14.000 її примірників.
  18. Дружина Байрона пішла від нього, виїхавши нібито в подорож, а потім просто написавши йому листа, сповіщає його про те, що вона не має наміру до нього повертатися.
  19. Один час поет жив у Швейцарії, Італії і Греції.
  20. Знаючи свою схильність до повноти, Байрон виснажував себе постійними дієтами, ліками, часто жив надголодь.
  21. Байрон є національним героєм Греції, так як взяв активну участь у Грецької революції. Він навіть на свої гроші купив і спорядив військове судно, на якому подався допомагати грецьким повстанцям.
  22. Він доводився далеким родичем знаменитому російському поетові М. Ю. Лермонтову (цікаві факти про Лермонтова). Їх спільним предком була Маргарет Лермонт, що жила в XVI столітті і вийшла заміж за одного з роду Байронів.
  23. Другим прізвищем поета було «Ноел», але він, зазвичай, або не підписувався ним зовсім, або ставив його перед титулом.
  24. Між публікацією першого збірника віршів Байрона і першою рецензією на неї, виявилася більшою, пройшов цілий рік. Пізніше поет згадував, що йому пощастило, так як за цей рік він встиг скласти багато інших творів, тепло зустрінутих критиками, але, якщо б першу його книгу відразу сприйняли б в багнети, у нього просто пропало б тяга до подальших літературним дослідам.
  25. Байрон помер у Греції, але його останки були поховані у Великобританії.
Домашнє завдання: прочитати біографію Байрона, переглянути відеоматеріали, прочитати ліричні твори автора, навчитися їх аналізувати.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

9 клас Зарубіжна література 16 02

  Тема урока: Розвиток мовлення (у) Образи "маленьких людей" у російській літературі першої половини XIX століття ХІД УРОКУ І. Акт...