Тема уроку: Рюноске Акутагава. "Павутинка." Майстер японської новели Р. Акутагава. Утілення ідеї про моральну справедливість у новелі "Павутинка."
1 Знайомство з автором
Акутагава Рюноске
Акутагава Рюноске
Акутагава Рюноске — один з найбільших майстрів японської прози. Літературна премія Акутагави вважається найпрестижнішою премією в Японії. Творчість цього письменника може служити ілюстрацією знаменитому властивості японської культури приймати чужий досвід і органічно вписувати в свою течію. Він зазнав впливу багатьох письменників, особливо російських класиків. У його сюжетах вгадуються твори Гоголя, Толстого, Достоєвського. Але дивним чином, опинившись у творі японського письменника, російські герої стають японцями, християнська притча стає буддійської, а титулярний радник перетворюється в невдачливого самурая.
Акутагава Рюноске народився 1 березня 1892 року в Токіо, в сім'ї небагатого торговця молоком. Коли Рюноске було десять, померла його мати, після чого він був усиновлений бездітним братом матері Мітіакі Акутагава, чиє прізвище згодом і прийняв. Стара інтелігентна сім'я дядька мала в числі своїх предків письменників і вчених, дбайливо зберігала давні культурні традиції. Тут захоплювалися середньовічної поезією і старовинної живописом, суворо дотримувався старовинний уклад.
Акутагава був студентом Токійського Університету, туди він відправився вивчати англійську літературу, але навчання його швидко розчарувала. Зубріння він волів видання літературного журналу «СІнС», в якому публікував свої переклади англійської поезії. Тут же був опублікований перший розповідь «Старий», який приніс письменникові популярність. Його розповіді, присвячені минулому Японії, користувалися незмінною популярністю. Сам автор пояснював це тим, що спосіб мислення людини в давнину не відрізняється від способу мислення сучасників і в уже трапився можна знайти передвістя того, що ще не сталося.
Пізня проза Акутагави дуже автобіографічна. Він висловлює свої погляди на сучасність, описує випадки зі свого власного життя.
В кінці життя Акутагава жив у постійному нервовому напруженні, його дуже хвилювала соціальна ситуація в Японії. Фашізірующееся японське суспільство він описав у повісті «В країні водяних». У «Словах пігмея», збірнику афоризмів та есе на різні теми, Акутагава говорить про себе: «У мене немає совісті. У мене є тільки нерви».
Його долали власні психологічні проблеми, постійні думки про самогубство. 24 липня 1927 Акутагава Рюноске покінчив із собою, не залишивши ніяких записок про причини свого вчинку.
2 Переглянути відео:
Комментариев нет:
Отправить комментарий